“Demir Çelik İşçileriyle Uzlaşma Tekrar Bozuldu”

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili ve Meclis İdare Amiri Malik Ejder Özdemir Demir Çelik işçileriyle ilgili gazetemize çarpıcı açıklamalar yaptı.

Malik Ejder Özdemir “Bir hafta önce anlaşma sağlandı demişlerdi. Ama dün gördüm ki anlaşmayı yeniden geri çekmişler. Son işçilerden aldığım haber ise uzlaşmanın bozulduğudur. Ama canı gönülden istiyoruz ki insanların emeğinle oynanmasın.

Çalışanların haklarını verilmiş bir anlaşma olsun. Anlaşmazlık fabrikadan kaynaklanıyor. İnsanlar onların oyuncağı gibi, maaşlarının yarısını versinler. Haklı ve adaletli değil. Sayın Bakan hep topu astada bu ülke sahipsiz olmaması lazımdır. Şimdi önümüzde 7 Haziran seçimleri var. İnancım şu hem Sivas’ta görüyorum. Bunu hem Türkiye’de artık insanlar AKP hükümetini kambur olarak görmeye başladılar” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yüklenen Özdemir, Davutoğlu’nun sözde Başbakan olduğunu söyledi, “Şu andaki Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül düzeyinde bile davranamıyor. Meydan meydan çıkıp 400 milletvekili istemesi demesini akıl, mantık ve etik kuralları ile bağdaşıyor mu? AKP’nin Genel Başkanı gibi davranıyor. Şimdi bu adam daha seçim kampanyasını başlatmadan Cumhurbaşkanı meydan meydan dolaşıyor. 400 Milletvekili istiyorum diyor” dedi.

Share this article

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Leave your comments

Post comment as a guest

0
Your comments are subjected to administrator's moderation.
terms and condition.
  • No comments found

Reklam Alanı

Popüler Yazılar

E-mail Aboneliği

Abone olarak güncel başlıklardan anında haberdar olabilirsiniz.