Köksal’dan Taksimetre Muayenesi Uyarısı

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, taksici esnafının mağdur olmaması ve cezai işlem görmemesi için taksimetre muayenelerinin mutlaka yaptırılması gerektiğini söyledi.

3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununun 2. maddesi gereğince ölçü ve tartı aletlerinin muayenesi, ayarlanması ve damgalanmasının kanun hükümlerine göre yapıldığını ifade eden SESOB Başkanı Beşir Köksal, taksimetrelerin muayenesinin iki yıl geçerli olduğunu belirterek, geçerlilik süresi dolmadan muayenelerin yenilenmesini istedi.

Köksal,“Kullanımda bulunan ticari taksilerde takılı olan taksimetrelerin en son muayene tarihi itibariyle 2 yılını doldurmuş olan taksimetrelerin bakanlık tarafından muayene ve damgalama yetkisi almış özel muayene servislerine müracaat etmeleri gerekmektedir. Aksi halde muayenelerini yaptırmayanlar için bin 674 TL idari para cezası uygulanacaktır” dedi.

Köksal, esnafın mağduriyet yaşamaması için ön görülen süre içerisinde müracaatların belirlenen yerlere yapmalarını, yasal süre içerisinde müracaatta bulunmayanların ise hakkında yasal işlem yapılacağını sözlerine ekledi.

Share this article

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Leave your comments

Post comment as a guest

0
Your comments are subjected to administrator's moderation.
terms and condition.
  • No comments found

Reklam Alanı

Popüler Yazılar

E-mail Aboneliği

Abone olarak güncel başlıklardan anında haberdar olabilirsiniz.