Almanya’daki Sivaslı seçmenlerle bir araya geldi.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, 7 Haziran Milletvekili Seçimleri öncesi Almanya’daki Sivaslı seçmenlerle bir araya geldi.

AK Parti Yurt Dışı Seçim İşleri Başkanlığı tarafından görevlendirilen Aydın, beraberindeki heyetle birlikte hafta sonu Almanya’ya çıkarma yaparak toplam 11 şehirde seçmenlerle buluştu.

Sıra ile Duselldorf, Duisburg, Bottrop, Gershenkirshen, Essen, Herne, Hagen, Bad Bentheim, Lengerich, Osnabruch, Munster ve Köln şehirlerine giden Aydın, orada büyük ilgi ile karşılandı.

Cuma namazını Almanya Duisburg DİTİB Camisi’nde kılan Aydın, Cuma sonrası vatandaşlarımızla bir süre sohbet etti. Gittiği tüm şehirlerde tıpkı Türkiye’de olduğu gibi esnaf ziyareti yapan Sami Aydın, akşamları ise Almanya’da faaliyet gösteren Türk Sivil Toplum Kuruluşlarının düzenlediği toplantılara katıldı.

Toplantılarda Sivas Belediyesi’nin Sivas’a yaptığı ve yapacağı projeleri anlatan Başkan Aydın, merkezî hükûmetin yaptığı birçok icraata da gönderme yaptı. Aydın, AK Partinin ve Haziran’da yapılacak seçimlerin önemine de değinerek güçlü Türkiye vurgusu yaptı.

Almanya’da Dusseldorf Başkonsolosu Alattin Temur’u da ziyaret eden Başkan Aydın, yoğun temasların ardından memnun bir şekilde Sivas’a döndü. Başkan Sami Aydın, Almanya’daki izlenimlerini önümüzdeki günlerde Ankara’ya giderek Genel Merkez’le paylaşacak.

Share this article

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Leave your comments

Post comment as a guest

0
Your comments are subjected to administrator's moderation.
terms and condition.
  • No comments found

Reklam Alanı

Popüler Yazılar

E-mail Aboneliği

Abone olarak güncel başlıklardan anında haberdar olabilirsiniz.