Kentsel Dönüşümde Son Nokta…

30 Mart sonrası Sivas’ın yeniden imarı noktasında çalışmalarını hızlandıran Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın yaz aylarında sık sık görüştüğü ve destek aldığı Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’yi önceki gün son noktayı koymak üzere ziyaret etti.

Bakan Güllüce ile daha önce Esentepe Mahallesi, Kılavuz Mahallesi, Eski sanayi ve Şems-i Sivasî Meydanı’nın kentsel dönüşüm kapsamına alınması noktasında prensip anlaşmasına varmışlardı. Sivas’ın projelerini öncelikli ele alan Çevre Bakanlığı Esentepe Mahallesinin kentsel dönüşümü için hazırlıkları tamamladı ve karar geçtiğimiz hafta resmi gazetede yayımlanarak resmen başlamış oldu.

Konu ile ilgili teşekkür ziyareti yapan Başkan Aydın, Çevre Bakanı İdris Güllüce’ye Sivas adına teşekkür etti ve Esentepe Mahallesinin Kentsel Dönüşüm Proje protokolünün tarihini belirledi.

Önceki gün Ankara’da Bakan ve Başkanın görüşmesinden 20 Mart Cuma tarihi karar olarak çıktı. 20 Mart’ta Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Ulaştırma Bakanı Ferudun Bilgin Sivas’a gelecek. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenecek törenle Bakanlık ile Sivas Belediyesi arasında protokol imzalanacak. İmza töreninden sonra Esentepe Mahallesinin kapsadığı 80 hektarlık alan için kentsel tasarım projesi hazırlanacak ve projeyi Bakanlık destekleyecek.

Belediye Başkanı Aydın Ankara temasları içinde geçtiğimiz hafta Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına atanan hemşerimiz Ferudun Bilgini de ziyaret ederek tebrik etti.

Share this article

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Leave your comments

Post comment as a guest

0
Your comments are subjected to administrator's moderation.
terms and condition.
  • No comments found

Reklam Alanı

Popüler Yazılar

E-mail Aboneliği

Abone olarak güncel başlıklardan anında haberdar olabilirsiniz.