Muhtarlar Encümen üyelerini seçmek için sandık başına gitti

Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Mayıs Ayı 2015 Dönemi Birlik Toplantısını gerçekleştirdi. İl Genel Meclisi Salonu’nda çok sayıda muhtarın katılımıyla yapılan toplantı Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Salih Ayhan Başkanlığında icra edildi.

 Birlik encümen üyelerinin seçiminin yapıldığı toplantıda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından; Birlik Genel Sekreteri İbrahim Turan, birliğin merkez köylerde 2014 yılında yapılan ve 2015 yılında yapılması planlanan işlerini muhtarlarla paylaştı.

Merkeze bağlı köylerde tespit edilen sorunların çözülmesi noktasında önemli çalışmalara imza attıklarını ifade eden Birlik Genel Sekreteri İbrahim Turan, 2014 yılında 121 adet ihale yapıldığını ve 147 adet projenin uygulandığını söyledi. İçme suyu, asfalt, okul ve konak onarımı gibi birçok iş gerçekleştirildiğini kaydeden Turan, birliğin kendi çalışmalarının yanı sıra Özel İdare bütçesinden birçok proje yürütüldüğünü, bu projelerin başında Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, En Entegre Tesisi ile 112 Acil Çağrı Merkezi geldiğini söyledi.

2015 yılında da merkez köylerde altyapı çalışmaları başta olmak üzere birçok işin yapılacağının altını çizen Turan, “Hedefimiz köylerimizde ihtiyaçların belirlenerek, vatandaşlarımıza güzel hizmetler sunulmasıdır.” dedi.

Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Sami Dağ da, muhtarlara köylerde uygulanan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Toplantıda birlik üyesi köylere içme suyu sayacı takılması konusunda, birlik encümenine yetki verilmesi konusu görüşülerek karara bağlandı.

 Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Salih Ayhan ise köylerin talepleri doğrultusunda acil ihtiyaçların giderilmeye çalışıldığını söyledi. Ayhan, birlik olarak yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını ve çok sayıda proje ihalesi gerçekleştirildiğini ifade ederek, “Her yıl olduğu gibi bu yılda yol, kilitli parke, içme suyu deposu onarımı ve çevre düzenleme çalışmaları yapılacaktır.

Birliğimiz, Kırsal Altyapıyı Destekleme Projesi ve İl Özel İdaresi’nin yürüttüğü işlere destek vermekte olup hedefimiz köylerimizde vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmektir.” diye konuştu.


Konuşmaların ardından birlik encümeni üyelerinin seçimine geçildi.  Toplantıda İl Genel Meclisi Üyeleri Murat Toraman, Turan Topgül, muhtarlardan Ahmet Ceylan ve Gazi Yalçın birlik encümen üyeliklerine seçildi.

Share this article

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Leave your comments

Post comment as a guest

0
Your comments are subjected to administrator's moderation.
terms and condition.
  • No comments found

Reklam Alanı

Popüler Yazılar

E-mail Aboneliği

Abone olarak güncel başlıklardan anında haberdar olabilirsiniz.