Yıldızeli’nde Okuma Projesi Başlatıldı

Yıldızeli ilçesinde “Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi” (EKAP) kapsamında ilçe merkezinde ve köy okullarında öğrenim gören öğrencilere hikaye kitabı ve roman dağıtıldı.

Yıldızeli Kaymakamlığı’nın ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa yapmış olduğu EKAP kapsamında “7’den 70’e Okuyan Yıldızeli” sloganıyla tüm öğrenciler ve ailelerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için çalışmalar başlatıldı. Proje kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü tarafından alınan kitaplar Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi. Milli Eğitim Müdürlüğü teslim aldığı kitaplar daha sonra ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrencilerle buluşturuldu.

Proje ile birlikte okul idareleri tarafından belirlenen saatlerde öğrenciler ve aileleri okul kütüphanelerinde buluşarak birlikte kitap okuyor. Bu kapsamda yaklaşık 20 bin adet hikaye kitabı ve roman okuyucuları ile buluştu.
Proje hakkında bilgi veren Kaymakam Ahmet Can Pınar ,”İnsan beyni okuyarak beslenir ve bilgiler bu şekilde güçlenir.

Tıpkı bir pusula gibi insana yol gösterir Kitap okumayı sevenler genel kültür bakımından da üst seviyelerdedirler. Genel kültür toplumca önemsenen ve saygı duyulan bir değerdir.
Okumanın ne yaşı ne de zamanı vardır. Önemli olan bunun değerini bilmektir.” dedi.

Share this article

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Leave your comments

Post comment as a guest

0
Your comments are subjected to administrator's moderation.
terms and condition.
  • No comments found

Reklam Alanı

Popüler Yazılar

E-mail Aboneliği

Abone olarak güncel başlıklardan anında haberdar olabilirsiniz.