Kadınlar Medıcana’da Beslenme Ve Diyet Söyleşisinde Buluştu

Sivas 58 Kadın Girişimciler Derneği üyeleri Medicana Sivas Hastanesi’nde Kadınlar Günü kutlaması için düzenlenen “Beslenme ve Diyet” söyleşisinde bir araya geldi.

Diyetisyen Özge Karabağ ile bir araya gelen kadınlar sağlıklı beslenme ve zayıflama konusunda hayatlarını kolaylaştıracak bilgiler aldılar.

Medicana Sivas Hastanesi tarafından Kadınlar Günü haftasına özel düzenlenen Beslenme ve Diyet Söyleşisinde Diyetisyen Özge Karabağ, günlük hayatın temposundan diyet yapma imkanı olmadığı şikayetinde bulunanlara günlük basit beslenme önerilerinde bulundu. Sağlıklı beslenmenin öğün atlamadan ara öğünlerle atıştırarak mümkün olduğunu belirten Karabağ, günü programlı yaşamak gerektiğinin altını çizdi.

Bütün bireylerin farklı metabolizma yapılarına sahip olduğunu ifade eden Karabağ, diyet programı hazırlanmadan önce kişinin kilo alma sebebinin araştırılması gerektiğini ve ona göre bir çizelge çıkarılmasının faydalı olacağını belirtti.

Medicana Sivas yönetiminde yer alan kadınların ve Sivas 58 Kadın Girişimciler Derneği üyelerinin buluştuğu söyleşi sonrasında 5 katılımcıya ilk seansta diyetisyen muayenesi hediye edildi. Medicana Sivas Hastanesi, Kadınlar Günü’nü kutlamak amacıyla düzenledikleri bu toplantıda, bedensel olarak sağlıklı kadının toplum hayatında daha üretken olacağı ve toplum için değerli olduğuna dikkat çekmek istedi.

Share this article

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Leave your comments

Post comment as a guest

0
Your comments are subjected to administrator's moderation.
terms and condition.
  • No comments found

Reklam Alanı

Popüler Yazılar

E-mail Aboneliği

Abone olarak güncel başlıklardan anında haberdar olabilirsiniz.