Başbakan Davutoğlu Sivas'ta…

7 Haziran Genel Seçimleri öncesi ilk mitingini Erzurum’da yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu aynı gün Sivas’a gelerek, kendisini bekleyen on binlerce Sivaslı’ya hitap etti.

Saat 17.00 civarında hava yoluyla Erzurum’dan Sivas’a gelen Başbakan Davutoğlu, havaalanında il protokolü tarafından karşılandı. Yol boyu kendisini görmek için gelen vatandaşları selamlayarak miting alanına geçen Davutoğlu, büyük bir coşkuyla karşılandı.

Sivas’ın AK Parti davasına her zaman sahip çıktığını kaydeden Davutoğlu, “Sivaslılar 7 Haziran'da da sahip çıkacak. Sivas Kongresi'nde kongreyi oluşturanlar, Kuvayı Milliye'yi amil ve İrade-i Milliye'yi hâkim kılmak esastır, dediler.” diyerek 4 Eylül Sivas Kongresi’nde alınan kararlara vurgu yaptı.

Yiğido Başbakan tezahüratları karşısında, “Yiğidolarla yürüyen Başkanım. Yiğidolara o kadar güveniyorum ki özel kalemim, koruma müdürüm Sivaslı Yiğidodur. Canımızı da malımızı da Yiğidolara emanet ettik.” diyen Davutoğlu, “Yiğido Başbakan her zaman arkanızda olacak. Verdiğimiz her sözü tutacağız.” şeklinde konuştu.

Konuşmasında sık sık birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başbakan Davutoğlu, “Biz dün Çanakkale'de barış için toplandık. Onlar belli başkentlerde toplanıp Türkiye için kumpas kuruyorlar. Büyük oyun kuranlara büyük tuzak kuranlara Sivas izin verecek mi? AK Parti'yi durdurabilecekler mi? Hayır… 2013'te Gezi provokasyonuna imza attılar. 17-25 Aralık'ta paralel çeteyi devreye soktular. Hep ihanet içinde oldular. Ama biz yılmayacağız, yıkılmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu’ndan önce sahneye çıkarak Sivaslılara hitap eden Belediye Başkanı Sami Aydın ise, AK Parti iktidarıyla birlikte hem belediye hem de merkezî hükûmet eliyle Sivas’a birçok hizmetin kazandırıldığını söyledi.

Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2004 yerel seçimlerinde Sivas’a geldiği zaman “Sivas’taki su sorununu çözemeyen Belediye Başkanı çeksin gitsin. Bu tarihî kent meydanı Sivas’a yakışmıyor.” dediğini hatırlatan Başkan Aydın, kısa sürede su sorununun tarih olduğunu belirterek, “Bu tarihî meydan artık Türkiye’ye değil, dünyaya örnek bir meydan oldu.” şeklinde konuştu.

Share this article

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Leave your comments

Post comment as a guest

0
Your comments are subjected to administrator's moderation.
terms and condition.
  • No comments found

Reklam Alanı

Popüler Yazılar

E-mail Aboneliği

Abone olarak güncel başlıklardan anında haberdar olabilirsiniz.