CHP adayları Başkanlar Kurulundaydı

TSOI öncülüğünde sivil toplum kuruluşu başkanlarının katılımıyla oluşturulan Başkanlar Kurulu, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimler öncesinde Milletvekili adayları ile toplantılar düzenlemeye başladı. Kurulun ilk konuğu Cumhuriyet Halk Partisi oldu.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde yapılan toplantı ilk olarak, 13 yıldır faaliyetlerini sürdüren kurulun çalışmalarını içeren film gösterisi ile başladı.

Ardından Başkanlar Kurulu adına Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım bir açılış konuşması yaptı. Yıldırım, Milletvekili adayları ile tanışma ve projelerini öğrenmek amacıyla toplantılar düzenlendiklerini anlattı. Yıldırım, bütün siyasi partilere eşit mesafede olduklarına dikkat çekerek, “Sivas’ın sorunlarını ön plana çıkararak, birlikteliği sağlamak adına bu çalışmaları yapıyoruz” dedi.

“Adayların görüşlerini kayıt altına alıyoruz” diyen Yıldırım, “Seçildikten sonra Milletvekillerimiz değişmiş mi? Taahhütlerini yerine getirmişler mi? Buna bakıyoruz” dedi.

Sivas’ın hedeflerine ulaşması için birliktelik kültürüne vurgu yapan Yıldırım, “1950’li yıllarda Sivas gelişmişlikte 8. sıralardayken bugün 50. sıralara gerilemişse bir sıkıntı var demektir. Bu sorunu gidermek için de öncelikle bir kurtarıcı beklememiz lazım. Sorunlarımızı öncelikle kendimiz tespit etmemiz lazım. Hakkettiğimiz düzeye ulaşmamız için Başkanlar Kurulumuzla bir araya gelerek, Sivas’ın hangi sorunları var? Bu sorunları nasıl çözebiliriz? Hedeflere ulaşmamız için nasıl bir yol ve yöntem izlemeliyiz? Bunun için çalışıyoruz. Şu konunun da çok iyi farkına vardık; ancak bir araya geldiğimiz zaman güçlü oluruz. Ortak talep ettiğimiz zaman çözüme ulaşabiliriz. Siyasi düşünce, inanç, farklılıklar aramadan toplantılarımızı sık sık yapıyoruz. Bizim yaptırım gücümüz yok. Sadece öneri sunarak, kamuoyu oluşturabiliyoruz. Bizlerin gidecek bir yeri yok. Bu şehirde yaşıyoruz. İnadına söylüyoruz, söylemeye de devam edeceğiz. Çünkü Sivas, Türkiye’nin merkezidir. Gelişmiş bir Sivas’ın, gelişmiş ve kalkınmış bir Türkiye olacağına inanıyoruz” dedi.

Daha sonra toplantı iki tur halinde gerçekleşti. CHP Milletvekili adayları ilk olarak kendilerini ve projelerini anlattı. Ardından adaylar Başkanlar Kurulu Üyelerinin sorularını cevapladı.

Share this article

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Leave your comments

Post comment as a guest

0
Your comments are subjected to administrator's moderation.
terms and condition.
  • No comments found

Reklam Alanı

Popüler Yazılar

E-mail Aboneliği

Abone olarak güncel başlıklardan anında haberdar olabilirsiniz.