Sen Nasıl Sivaslısın Yazıklar Olsun Sana…

Memur- Sen Konfederasyonu’na bağlı BEM-BİR-SEN Sivas Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu yazılı bir basın açıklaması yaparak; Beşar Esad’ı ziyaret eden Abdüllatif Şener’e “Yazıklar olsun sana” diye seslendi.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın davetlisi olarak Şam'a 3 günlük ziyarette bulunan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek başkanlığındaki heyette yer alan AK Parti'den ayrıldıktan sonra Türkiye Partisi'ni kuran ancak bir süre sonra partiyi kapatan Abdüllatif Şener’e tepki gösteren BEM-BİR-SEN Sivas Şube Başkanı Mustafa PAKOĞLU bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada Pakoğlu, şu görüşlere yer verdi:

“Yüzbinlerce insanın ölümünden sorumlu olan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed’in davetlisi olarak Şam’a giden Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve beraberindekileri anladık ta Abdüllatif Şener, senin ne işin var orada. Doğu Perinçek görevini yapıyor. Ya sen? El pençe divan durmuşsun.

Yazıklar olsun sana, kime mesaj verme derdindesin kime yaranacaksın. Diğerlerine sözüm yokta Abdüllatif Şener senin orada olmanı bir türlü anlayamadım. Onlarla aynı karede nasıl buluşuyorsun. Esad denen zalimin karşısına oturup onunla ne konuşuyorsun. Nasıl bir ortak yönün olabilir senin.

Bir Sivaslı olarak O’nu kınıyorum ve O’nun adına utanç duyuyorum Sivas’tan böylesine birisinin çıkmasına çok üzüldüm. Kendisinin Çeçen olması bu ziyareti daha da anlamlı kılıyor. Çünkü Çeçenler tarih boyunca hep zalimlere karşı çıkmışlar ve kahramanca mücadele etmişlerdir. Bunun en son örnekleri Cahar Dudayev, Zelimhan Yandarbiyev, Aslan Mashadov, Şamil Basayev, Salman Raduyev (Yalnız Kurt). Sanıyorum Çeçen kardeşlerimiz bir hayli hayli üzülmüştür ve başta rahmetli Şeyh Şamil’in kemiklerini sızlatmıştır. Bir insan ancak bu kadar kendini inkâr edebilir.” Şeklinde konuştu.

HEYETTE KİMLER YER ALDI?

Şam'a giden heyet şu isimlerden oluşuyordu: Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Eskişehir Bağımsız Milletvekili Süheyl Batum, İzmir Bağımsız Milletvekili Birgül Ayman Güler, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, Vatan Partisi Genel Başkan Başdanışmanı ve eski Milli Savunma Bakanı Barlas Doğu, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şule Perinçek, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yunus Soner, Türkmen Parlamentosu Başkanı Prof. Dr. Ümit Akkoyunlu, eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Türkiye-Suriye Dostluk Komitesi Genel Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Yuva, Mardin Dekorya Aşireti Lideri Abdülkadir Yıldız, Adana Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Fırat Karalı ve işadamı Ali Rıza Tekin.

Share this article

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Leave your comments

Post comment as a guest

0
Your comments are subjected to administrator's moderation.
terms and condition.
  • No comments found

Reklam Alanı

Popüler Yazılar

E-mail Aboneliği

Abone olarak güncel başlıklardan anında haberdar olabilirsiniz.