"Telefonla Oynamayan" Eleman Aranıyor!

Sivas’ta bir lokantanın camına asılan eleman ilanı dikkat çekti. İlanda, başvuracak elemanlar için 'telefonla oynamayacak' olma şart koşuldu. Lokantacı Raşit Yıldırım, Kimsenin başvuruda bulunmamasını telefon ve internetten vazgeçilememesine bağladı.

18 yıldır lokanta sektöründe bulunduğunu kaydeden Raşit Yıldırım elemanların müşteriler yerine telefonla ilgilenmesinden yakınıyor. Lokantacı Yıldırım, yeni alacağı bay bayan elemanlar için telefonla oynanmama şartını koydu. Yıldırım, “Şu ana kadar aldığımız personelde ellerinde telefon vardı, sosyal medya ve mesajlaşma ile meşgul oldukları için işimiz aksıyordu.

Bu şekilde müşteriyle de ilgilenilmediği için biz de böyle bir çözüm ürettik. Maalesef bakıyorum bir kişi dahi müracaata gelmedi. Demek ki insanlar telefondan ve sosyal hayattan vazgeçemiyor. Telefonsuz bir hayat düşünemiyorlar.” dedi.
'TELEFON NEDENİYLE UYARDIĞIMIZDA KÜSÜYOR, İŞE GELMİYOR'

“Biz daha önce çalışırken telefonları kasaya koyar veya patron görmeden telefonla konuşurduk.” diyen Yıldırım, “Ama şimdi adam işe geliyor, akşama kadar elinde telefon. Telefona o kadar yoğunlaşıyorlar ki bütün hayatları o telefon oluyor. Bundan dolayı büyük bir sıkıntımız var açıkçası. Telefon nedeniyle uyardığımızda küsüyor, işe gelmiyor” ifadesini kullandı.

Kapıda asılı ilanı espriyle karışık hazırladıklarını ve görenlerin de ilgisini çektiği için fotoğrafladıklarını kaydeden Raşit Yıldırım, “Telefon ve internet hayatımıza o kadar girdi ki vazgeçecek gibi değil.” şeklinde konuştu.

Share this article

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Leave your comments

Post comment as a guest

0
Your comments are subjected to administrator's moderation.
terms and condition.
  • No comments found

Reklam Alanı

Popüler Yazılar

E-mail Aboneliği

Abone olarak güncel başlıklardan anında haberdar olabilirsiniz.